Rzecz o zaawansowanej próchnicy

Próchnica szaleje, chociaż mamy XXI wiek i znakomite rozwiązania przeznaczone do walki z tą chorobą. W Polsce zbiera ona szczególnie bogate żniwo – „żeruje” na zębach aż 99% społeczeństwa w wieku dorosłym, a w przypadku młodzieży – co druga młoda osoba traci zęby i nie może pochwalić się pełnym uzębieniem. Wynik ten przestawia się w sposób fatalny – w porównaniu z innymi krajami Polska w tym temacie wypada wręcz katastrofalnie. Na północy Europy – dla porównania – próchnica dręczy 15% społeczeństwa.

Postawić na prawidłową higienę jamy ustnej

Wszystko wskazuje na to, że największą przyczyną powstawania próchnicy jest zła higiena jamy ustnej. Mało kto przyznaje się do tego, że czyści zęby minimum dwa razy dziennie, a zaskakujące jest to, że co dziesiąta osoba nie robi tego wcale. Współczesny rynek ma do zaoferowania wiele produktów, które pomagają we właściwej higienie jamy ustnej. Są to chociażby specjalistyczne pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, nici stomatologiczne, coraz to bardziej wymyślne szczoteczki do mycia zębów i preparaty ziołowe. W każdej aptece czy w drogerii można znaleźć produkt, który jest odpowiedzią na bieżące potrzeby higieniczne, przy czym w razie problemów z wyborem warto udać się z prośbą o pomoc do specjalisty – dentysta w Rzeszowie [http://dentysta-stomatolog.com/rzeszow,1.html] sprawdzi stan uzębienia i na jego postawie zaleci produkt.

Trzeba też uważać na cukry – to jeden z głównych próchniczych winowajców, który występuje nie tylko w masowo spożywanych słodyczach, ale i jest ukryty w zwykłej żywności. Dlatego też warto czytać etykiety na artykułach spożywczych i dziesięć razy zastanowić się nad zakupem czegoś, co zawiera w sobie cukier. Jeśli chodzi o żywienie, to próchnica nie lubi warzyw zielonych, diety bogatej w witaminy A, C, D, E i K. Nie znosi naturalnych olejków eterycznych, takich jak olejek z drzewa herbacianego i olejek z goździka.

Leczenie próchnicy

W prostych przypadkach leczenie jednego zęba może zakończyć się na jednej wizycie. W bardziej zaawansowanych – trzeba poświęcić na leczenie więcej czasu. Dentysta w Rzeszowie jest znany z bezstresowego i bezbolesnego leczenia zębów. Stomatolog to także specjalista od uzupełniania ubytków zębowych – każdy, u kogo zaistniała konieczność osunięcia zęba może liczyć na wsparcie w protetyce, a także w rekomendowanej implantologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>